برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> بحثهای متفرقه --> طراحی وب سایت

دوشنبه 22 تير 88 , 6:05 PM

کاربر
mohammadniaraki
تعداد پستها : 7
طراحی وب سایت

درود .
بنده یه سایت در محیط visual studio 2005 طراحی کرده ام اما چند مشکل دارم مشکل 1 - تصاویر و اشیاء
استفاده شده در سایت با تغییر انداز ه مرورگر تغیر نمی کنند . ( می خواهم سایت طوری باشد که با تغییر اندازه
مرورگر کل سایت نیز با مرورگر مچ شود . مثلا اگه مرورگر کوچک شود کل سایت هم به همان اندازه کوچک شود .) اگر ممکن است چگونه گی انجام این کار را در ( visual studio (asp.net & vb language شرح دهید .
مشکل2- سایت مورد نظر می بایست دارای یک سبد خرید باشد . به طوری که با انتخاب هر کالا توسط کاربر
شناسه کالا نام و قیمت اون در سبد ثبت بشه و کاربر به صفحات معرفی کالا ارجاع بشه و این در حالیه که
نباید اطلاعات موجود در ثبت از بین برود . برای این کار من باید از کدام تکنیک (cookies.session.application ,...)
استفاده کنم . در ضمن می خواهم در مرحله نهایی سازی سفارش یک کد پیگیری سفارش تولید کرده و به ایمیل کاربر گسیل کنم و سرانجام کل اطلاعات موجود در سبد رو یک دفعه درون دیتابیس مخصوص بریزم و اونجا ارتباط رشته ای با دیتابیس رو برقرار کنم تا بدین طریق سرعت دستیابی سایت بهینه شود . کد مورد نظر را به چه صورت می توان ایجاد کرد تا تکراری نباشد و منحصر به فرد باشد ؟

یک گله :
به نظر می رسه که مشغله کاری شما بسیار زیاد است به طوری که شاید روزها به وب سایت خود سر نمی زنید
به هر حال امید وارم در کارتان موفق و سربلند باشید و ما اعضای سایت را فراموش نکنید .....
با آرزوی بهترین ها برایتان .

چهارشنبه 24 تير 88 , 12:49 AM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905
درود
البته من در مورد طراحی سایت اصلا اطلاعات زیادی ندارم
اما چیزی که به نظرم میاد :
برای سایز صفحه میتونید جدولهای اصلی تشکیل دهنده صفحه رو با سایز درصدی تعریف کنید مثلا ۱۰۰ درصد اینجوری جدول به طور خودکار تمام صفحه رو میگیره .
یا میشه همه ستونهای جدول رو به صورت مستقیم به پیکسل مقدار دهی کنید و یکی از اونهارو ۱۰۰ درصد بزارید.
البته باید یک سایز حداقل داشته باشید که درگه از اون کمتر نشه
یا اینکه کلا سایت دارای اندازه ثابتی باشه مثلا همیشه ۱۰۲۴ باشه.

برای سوال دوم استفاده از از این اشیاء بنا به موقعیت استفاده هست که برای کار شما شاید نوعهای session و application مناسبتر باشه
نوع دیگه ای هم که میتونه مفید باشه استفاده از cache هست که مقادیری رو برای مدت زمان خاصی نگه میداره و بعد از اتمام این زمان اونها رو اتوماتیک از بین میبره. مثلا طرف اگه چند تا کالا لیست کرد ولی منصرف شد بعد از چند دقیقه تمام لیست پاک میشه.

برای ایجاد کد منحصر به فرد هم میتونید از کدهای منحصری که مثلا به عنوان ایندکس یا کد منحصر به فرد توی بانکها به طور خودکار ایجاد میشه استفاده کنید.
مثلا ایندکس خودکاری که با ایجاد یک رکورد ایجاد میشه.
البته میتونید برای این کار الگوریتمها یا روشهای دیگه ای هم ایجاد کنید که با کمی جستجو حتما نمونه هایی پیدا میکنید(من که تا حالا از همین کد ایندکس استفاده کردم)

ایشالا خودمو اصلاح میکنم

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100