برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> پروژه lcf متر

شنبه 16 آبان 88 , 5:51 PM

کاربر
mansoor_91
تعداد پستها : 1
پروژه lcf متر

با سلام

جناب  خزاما  بنده  این پروژه  را ساختم  ولی با وجودی که  میکرو  کارش را انجام میدهد  یعنی رله ها  فرمان می گیرند ولی lcd چیزی نمایش نمی دهد  , lcd سالم است و ترتیب

پایه ها نیز صحیح است . لطفا راهنمایی بفرمایید

پنج‌شنبه 13 اسفند 88 , 12:29 PM

کاربر
smrmm
تعداد پستها : 2
انتقاد از خزاما

من هم ساختم
كلي خرج كردم ولي موقع مونتاژ متوجه شدم كه در برد ساخته شده از روي عكس بي كيفيت كه با شماتيك فرق مي كند و يك سري تغييرات انجام شده
يكي از معايب كار اين بود كه طراحي پشت فيبر روي تاپ لاير بود كه 3000 تومن خسارت به من زد و ديگري معرفي نكردن كل قطعات و استفاده از ال سي دي 3310 نوكيا است كه بسيار حساس بود و من يكي خراب كردم و 4000 تومن پريد
بعد اينكه آقاي خزاما اصلا جوابگوي بنده هم نبود در مورد تغييرات و پاسخ ندادن به ايميل و حذف تايپيكي كه در اين مورد بحث شده بود و...

دوشنبه 17 خرداد 89 , 2:41 AM

کاربر
teerex
تعداد پستها : 2
lc metr

من برد ال سی متر رو ساختم ولی کار نمی کنه لازمه بگم مونتاژ کاملا درسته ولی فایل هکز رو که با کد ویژن میریزم ۱ ارور میده . با باسکام که میریزم ارور نمیده ولی بازم کار نمی کنه اگه ممکنه فایل هگز رو چک کنید و منو راهنمایی کنید . (رله ها کار می کنند )
سپاس گزارم

شنبه 22 خرداد 89 , 7:18 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905
فکر کنم توی این تاپیک جواب رو دادم

http://www.khazama.com/forums/reply.aspx?page=1000&gid=1041

اگه بازم مشکلی هست بپرسید

يكشنبه 30 مرداد 90 , 12:47 PM

کاربر
yuosef
تعداد پستها : 1
کمک در خصوص LCMeter

سلام آقای خزاما
من مدار شما رو با کمی تغییرات و با lcd کارکتری ساختم. اساس عملکرد رله های مدار بر اساس توضیحات شما انجام میشه. برای محاسبه ظرفیت خازن هم از فرمول
c=((F1^2 / F2^2) -1) * Ccalib
استفاده کردم و اما مشکلات من:
1- اینکه ظرفیت خازن در مقادیر 1 تا حدود 100 پیکوفاراد همیشه 10 تا بیشتر نشون میده مثلا      56p -> 66p
2- اینکه ظرفیت خازن در مقادیر 1 تا حدود 56 نانوفاراد مشکلی نداره ولی از بیشتر مشکل دار میشه مثلا           100n -> 73n نشون میده و در ظرفیتهای بالاتر که افتضاحه
چیزی که مسلم هست اینکه ظرفیت خازن با فرکانس خروجی مدار اسیلاتور رابطه عکس داره ولی در ظرفیتهایی مثل 330n فرکانس 2 بیشتر از فرکانس1 میشه؟!

واقعا موندن. لطفا یه راهنمایی می کنین
ممنون

دوشنبه 31 مرداد 90 , 10:46 AM

مدیر سایت
behzad
درود و خوش آمد به شما
چیزی که به نظرم میرسه اینهاست
من اینرو با کدویژن نوشتم و نمیدونم تویکامپایلرهای دیگه این محاسبات با چه دقتی انجام میشه
حتما قطعات قسمت اسیلاتور رو از انواع مرغوب استفاده کنید مثلا خازنهای عدسی اصلا مناسب نیستند
رنج تغییر فرکانس رو چیزی انتخاب کنید که در توان این اسیلاتور باشه یعنی با حداقل و حداکثر اون از رنج خارج نشه
اول کار سیستم رو کالیبره کنید تا میزان ظرفیتهای پراکنده مدار صفر بشه
اگه فرکانسهای خروجی درست نیستند باید با یک اسکپ دنبال علت بگردید که چرا با فرمول مطابقت نداره . ممکنه بعضی قطعات توی فرکانسی که بکارشون گرفتید درست عمل نمیکنند.
خازنهای الکترولیت زیاد به این روش درست جواب نمیدند
برخی خازنها هم مثل خازنهای عدسی روند نزولی میگیرند
برخی هم بسیار حساس به دما هستند
طول کابلهای پراب رو تا جای ممکن کم کنید

دوشنبه 31 مرداد 90 , 11:00 AM

مدیر سایت
behzad
در مورد دوستانی که با این ال سی دی میخان کار کنند
این ال سی دی همونطور که میبینید فوق العاده حساس هست
با کمترین حرارت یا فشاری دیگه به کل چیزی نشون نمیده پس اگه از این ال سی دی تعداد کمی دارید یا کلا یه دونه دارید بهتره با پلاستیک دورش بخریدش که یه سری پین هم پشتش داره و سیمهارو به اونها لحیم کنید نه به خود ال سی دی
وگرنه سه چهار تارو میسوزونید تا یکیشو سالم در بیارین . بهتره برای لحیمش از کابلهای خیلی نازک و نرم استفاده کنید . من از کابل هارد 80 تائی استفاده میکنم که رشته رشته شده

در مورد آقائی هم که اعتراض دارند که چرا جواب نگرفتند و چرا من تاپ لیر طراحی کردم و چرا براشون همه قطعات رو تشریح نکردم و .... فقط میتونم بگم
  • اسب پیش کشی رو دندونشو نمیشمرن .
  • ساخت و استفاده از اینها بسته به نظر خودتونه اگه هنوز در حدی نیستید که بتونید تحلیلی از کار داشته باشید بهتره برید بازار و یکی برا خودتون بخرید یا بدید یکی براتون اینکارو انجام بده تا پولتون هم ذخیره بشه براتون .
  • من موظف به جواب دادن به شما نیستم که شبو روز زنگ بزنید و پاسخ بخواید
  • هر تاپیکی هم که بی ربط و بی محتوا و جفگ باشه پاک میشه چه خوشتون بیاد و چه نیاد
  • من به یکی از کاربران که جواب نگرفته بود پیشنهاد دادم مدارشو برام بفرسته تا راه اندازیش کنم و نتیجه رو برای بقیه بزارم اینکار هم فقط بخاطر احترام به دوستانی بود که روی این طرح وقت گزاشتن .

**  آخرین ویرایش در  دوشنبه 31 مرداد 90 - 11:07 AM

يكشنبه 3 مهر 90 , 11:15 PM

کاربر
ali10868
تعداد پستها : 4
lcf meter

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت اقای خزاما. اقای خزاما من من با هزار زحمت وپس از سوزاندن یک lcd بالاخره توانستم این مدار را بسازم.وحالا با چند مشکل برخوردم. اول اینکه با فشار کلید ریست بعضی از مواقع lcdکاملا صفر نمی شودو درصدی خطا دارد.دوما با اینکه خازن 1n از نوع مرغوب است باز میزان اندازه گیری شده بسیار خطا دارد (هم سلف وهم خازن) حتی نزدیک هم نیست به مقدار واقعی و خازن و ای سی lm311 چندین بار تعویض گردید.سوما سرعت سوییچ رله ها نسبتا کند است.من یکی دوبار هم تلفنی مزاحم شما شدم. لطفا مرا راهنمایی نماییدوشما گفتید که اشکالی ندارد که برای چک کردن ان را خدمت شما ارسال نمایم.لطفا در صورت امکان ادرس پستی را به ایمیلم بفرستید تا در صورتی که نتوانستم پس از راهنمایی باز جواب بگیرم ان را خدمت شما ارسال نمایم.با تشکر از شما وممنون از صبر وحوصله شما .موفق وپیروز باشید. ALI10868 

دوشنبه 4 مهر 90 , 1:49 PM

مدیر سایت
behzad
درود و خوش آمد به شما
اینکه میگید ال سی دی مشکلی نداره خیلی خوبه
اکثرا مشکلشون با همین لحیم کردن درست ال سی دی هست بدون اینکه خرابش کنند
دقت کنید که روی پی سی بی یکی از مقاومتها نیست و باید از پشت به LM311 لحیم کنید (مقاومت 100 کیلو هست)
اینکه میگید کند کار میکنه رله ها ممکنه شما تنظیمات فیوز بیتها رو برای استفاده از کریستال خارجی تنظیم نکردید و داره با اوسیلاتور داخلی میکرو کار میکنه
اینها رو مشخص کنید و نتیجه رو بنویسید
**  آخرین ویرایش در  دوشنبه 4 مهر 90 - 1:50 PM

سه‌شنبه 5 مهر 90 , 11:14 PM

کاربر
ali10868
تعداد پستها : 4
راهنمایی در مورد تنظیم فیوزبیت

با سلام .اقای خزاما اگرممکنه مقداری در مورد تنظیم فیوزبیت توضیح دهید.من با برنامه prog isb به ای سی فایل هگز را منتقل کردم و در صورت امکان تنظیم فیوزبیتها را از طریق همین برنامه توضیح دهید .با تشکر

چهارشنبه 6 مهر 90 , 9:13 AM

مدیر سایت
behzad
خوب پس مشکل شما هم مشخص شد

برای پرگرامر از پروگرامر داخل سایت که یو اس بی هست استفاده کنید .
با prog isp کار نکردم و بهتره شما هم یه پروگرامر درست حسابی بسازید یا لا اقل از poyprog برای پروگرام استفاده کنید .

**  آخرین ویرایش در  چهارشنبه 6 مهر 90 - 9:14 AM

صفحه : [1]  2    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100