برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> صفحه اصلی --> اتمام پروژه نمایشگر فابریکی پژو 206 و 207

پنج‌شنبه 20 شهريور 93 , 11:06 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905
اتمام پروژه نمایشگر فابریکی پژو 206 و 207

خلاصه بعد از حدود 10 ماه که این طرح رو لابلای پروژه های دیگه انجام میدادم پروژه هفته قبل تمام شد
اگه شروع پروژه رو اولین پست در این مورد توی کلوپ 206 بدونیم و اتمام کار رو هم هفته قبل چیزی حدود 10 ماه کار روی این پروژه طول کشیده
که شامل بررسی کارکرد شبکه VAN و تستهای اولیه و انتخاب و خرید السیدی از چین و طراحی بوردها و ساخت و تکمیل برنامه ها بوده
من خودم به هدفی که داشتم رسیدم و از کارم لذت بردم و امیدوارم برای دوستان هم اینچنین باشه

این فیلم از کارکرد نهائی سیستم وقتی روی ماشین خودم نصب هست گرفته شده
و خودم هم روش قسمتهای مختلفش رو توضیح دادم که امیدوارم ببینید و نکاتی که به نظرتون میرسه رو بگین تا روش اعمال کنم

شرکتها وافرادیکه تمایل به سرمایه گذاری روی طرح رو دارن با بنده تماس بگیرند

============= عکسها و نوشته های قدیمی در مورد این پروژه به شرح زیر بودند :

خوب من یه مدتی هست که روی شبکه VAN کار کردم...VAN شبکه داخلی توسعه یافته توسط پژو و سیتروئن هست که برای ارتباط سیستمهای داخلی خودرو مورداستفاده قرار میگره و خیلی شبیه شبکه CAN هست...روش مورد استفاده من سطح پائین ترین نحوه ارتباط بود یعنی بجای استفاده از کنترلرهای خاص شبکه VAN از روی تغییرات بیتها و سر هم کردن اونها شبکه رو اسنیف کردم..همچنین کاریکه تا جائیکه جستجو کردم تا بحال کسی انجام نداده ارسال روی شبکه VAN بدون استفاده از کنترلرهای مخصوص هست...توضیح اینکه شبکه VAN برای جلوگیری از تصادم (Collision) از CSMA/CD استفاده میکنه و برای ارسال روی شبکه علاوه بر تحلیل بیتها باید CSMA/CD رو هم ملاحظه کرد..ضمن اینکه کلا برای هر بیت 8 میکرو ثانیه زمان وجود داره و عملا بایستی در نصف این مقدار پردازشها کامل بشن..یعنی کلا 4 میکرو ثانیه..

به هر صورت سیستم حاظر شده و روی چند مدل پژو 206 با سیستم مالتی پلکس هم تست شد...در حال تبدیل این سیستم به نمایشگر TypeB و سستم دزدگیر تحت شبکه VAN هستم که انشالله به زودی آماده میشن..

ایده ای که میخوام عملی کنم این موارد رو داره
اول  : چیزی شبیه LCD TYPE B که بتونه میزان مصرف لحظه ای سوخت و وضعیت دربها و تراک صوتی و این چیزها رونشون بده
و علاوه بر اون مثلا تاریخ شمسی یا اخطار در صورت بالا رفتن سرعت
نمایش دمای داخل و خارج کابین از رو سنسورهای خود 206 و نه سنسور دست ساز
میزان ولتاژ شارژ دینام برای باطری..و خلاصه یکسری از این امکانات که به ذهنم رسیده

دوم: در کنارش روی همین بورد یه سیستم دزدگیر هم باشه که چشمی آلتراسونیک بهش وصل بشه
و با ریموت خود ماشین خاموش و روشن بشه
ضمنا چون تمام اینها با شبکه داخلی هست حتی یک رشته سیم هم نیاز نیست کشیده قطع یا با رابط تبدیل بشه
صرفا LCD باز میشه واین بورد با همون کانکتور LCD جایگزین میشه

مورد اصلی توی این سیستم ارتباط با شبکه VAN بود که انجام شد
مشکل دوم هم این بود که با قطع کردن LCD دیگه BSI اطلاعات شامل میزان مصرف و وضعیت دربها رو ارسال نمیکرد که اون هم برطرف شد..

اینهم عکسی از آزمایش عملکرد ارسال ودریافت روی شبکه VAN و نمایش اطلاعات
البته چون سرعت زیر 30 هست میزان مصرف نمایش داده نشده

فیلمهای آزمایشات قبلی رو هم میتونید توی کانال آپارات وبسایت ببینید http://www.aparat.com/khazama.com

**  آخرین ویرایش در  پنج‌شنبه 27 آذر 93 - 4:20 PM

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100