برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> زبانهای برنامه نویسی --> مشکل در Visual basic

جمعه 19 مرداد 86 , 5:08 PM

کاربر
ahani
تعداد پستها : 1
مشکل در Visual basic

سلام آقا بهزاد يه مشكل اساسي داشتم خيلي اذيت ميكنه....

يه برنامه نوشتم كه يه اي دي رو انلاين ميكنه تو ياهو مسنجر... مشکل از جايي شروع ميشه كه برنامه رو كامپايل ميكني ....اگه زبان ويندوز فارسي باشه برنامه فقط رو كامپوتر هايي كار ميكنه كه زبانش فارسيه اگه انگليسي باشه هم فقط .......ممنون ميشم اگه يه راه حلي جلو پاي ما بزاري....ممنون.

جمعه 19 مرداد 86 , 7:47 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905

درود .

من هم این مشکل رو داشتم . حتی در برخی برنامه ها یک خطای عجیب میده وقتی زبان تنظیم نیست (invalid procedure call or argument که حتی مایکروسافت هم با وجود گزارش کردن این باگ راه حل با Patch براش نداده).

اما محل خطا : کلا وقتی توی برنامه ها از رشته هایی استفاده میکنید که دارای کاراکترهایی بجز استاندارد انگلیسی هستند باید منتظر این خطا هم باشید . مثلا شما برای ایجاد یک Packet برای یاهو چندین کاراکتر عجیب و غریب رو که سازنده پروتکل هستند رو کنار هم قرار میدید و بعد اونها رو به توابعی Pass میکنید یا از طریق winsock ارسال میکنید . اینجا چون ترکیب این رشته کدهایی غیر استاندارد انگلیسی داره کاملا به نحوه مدیریت زبان سیستم عامل وابسته میشه .

راه حل پیشنهادی من : من برای اینکه برنامه ها توی هر محیطی اجرا بشن بجای استفاده از رشته ها از آرایه ها استفاده میکنم . یک آرایه از نوع بایت (0-255) بجای رشته ای که قراره کدها رو نگهداری کنه . حتی برای ارسال به توابع هم نباید اونرو به رشته تبدیل کنید . کلا کار رو بر مبنای آرایه ها میگذارید . البته با این کار خیلی از توابع رشته ای هم کارتون رو راحت میکرد رو از دست میدید ولی به هر حال تمام برنامه که این نوع رشته هارو نداره .

صفحه : [1]    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100