برای مشاهده روند ساخت پروژه ها و محصولات به کانال تلگرام ما بپیوندید           
  خانه محصولات دانلود پروژه ها بحث و گفتگو وبلاگ آموزشها و مقالات تماس با ما  

فروم khazama.com --> الکترونیک دیجیتال --> کتابخانه کامل MMC و FAT32

چهارشنبه 7 آذر 86 , 9:09 PM

مدیر سایت
behzad
تعداد پستها : 905
کتابخانه کامل MMC و FAT32

درود .
برای یک پروژه نیاز به کارتهای MMC یا SD داشتم که اطلاعات رو توش ذخیره و بازیابی کنم . دنبال یه کتابخانه کامل میگشتم که توی Codevision کار کنه کدهای ناقص توی سایتهای مختلف زیاد بود اکثرا هم ساپورت درستی از فایل سیستم نداشتند یا با انواع جدید و حجم بالای مموریها سازگار نبودند . یه کتابخانه بینشون خیلی کاملتر بود ولی با avr-gcc WinAVR بود که به کدویژن تبدیلش کردم این کتابخانه تمامی کارهای مورد نیاز برای کارتهای مموری رو با پشتیبانی از فایل سیستم (FAT32/16/12) انجام میده حتی قدرت FDISK و Format کردن مموری رو هم داره این کتابخانه همونطور که توی کدش میبینید در دو نوع TINY و FULL نوشته شده که نمونه TINY برای کارهای AVR مناسب هست ولی از FAT32 پشتیبانی نمیکنه که مهم هم نیست و تا کارتهایی با 4GB رو میشه با FAT16 پشتیبانی کرد نمونه FULL از FAT32 هم پشتیبانی میکنه ولی نیاز به RAM بالایی داره بطوریکه روی میکروهای معمول اجرا نمیشه یا دیگه RAM برای باقی برنامه نمیزاره ولی اگه از RAM خارجی استفاده میکنید و نیاز به مموری بالای 4GB دارید میتونید از نمونه FULL استفاده کنید . کمی تغییرات هم توش دادم البته .
 از اینجا داونلود کنید .

چهارشنبه 7 آذر 86 , 11:38 PM

کاربر فعال
This_is_me
تعداد پستها : 6
خسته نباشی آقا بهزاد

سلام

آقا دستت درد نکنه  عجب کاری کردی!

فقط یه سئوال فکر میکنی میشه همین کد و جوری تغییر داد که بتونه memory رو به هر فرمتی ما میخوایم فرمت کنه یا بشه با یه System File من درآوردی اطلاعات رو روی اون ذخیره کرد که وقتی memory رو به کامپیوتر وصل میکنیم اطلاعات اون دیده نشه و فقط با Application ی که بر اساس اون System File  من درآوردی که خودمون تعریف کردیم بشه اطلاعات رو خوند .

بدرود.

پنج‌شنبه 8 آذر 86 , 9:07 AM

مدیر سایت
behzad

درود .
آره میشه مثلا میشه با توابع disk_write و disk_read یک سکتور (512 بایت) رو نوشت یا خوند بعد میتونید یه روشی برای نوشت و خوندن باهاش ایجاد کنید .

جمعه 9 آذر 86 , 11:57 AM

کاربر فعال
agape
تعداد پستها : 24
سلام کار خیلی جالبی کری من هم می خواستم این کار رو بکنم ولی انگار این جور که معلومه کمی دیر جنبیدم ولی خوب من یه چیز تازه دارم و این فایل سیستم ی که خودم طراحی کردم فایل سیستم من بهینه سازی شده برای حافظه های کمتر از 4 گیگا بایت من خوم روی موری 64 کیلو آزمایشش کردم خیلی خوب جواب میداد شاید اونو گذاشتم!

چهارشنبه 22 خرداد 87 , 12:53 PM

کاربر
elec2100
تعداد پستها : 8
سلام بهزاد جان
خیلی ممنون از این کار خوبتون
سه  تا سوال داشتم  در مورد این Library  :

1-آیا قابلیت ایجاد فایل جدید را دارد؟
2-چطوری می توان اطلاعات مربوط به نام فایل ها و فولدر ها و مشخصات آن ها را بدست آورد؟
3-برای fat32  پیشنهاد شما atmega128 با رم خارجی ؟

شنبه 25 خرداد 87 , 10:20 AM

مدیر سایت
behzad

تمامی این مواردی که میخاید رو داره
فقط من الان واقعا این پروژه توی ذهنم نیست و نمیتونم به سرعت جوابی بنویسم
توی فایلهای زبان سی پروژه آدرس منبع اصلی پروژه نوشته شده
داکیومنتهای تغریبا مناسبی در این مورد اونجا وجود داره
لطفا اونها رو ببینید و اگه سوالی بود مطرح کنید

چهارشنبه 13 شهريور 87 , 9:25 PM

کاربر
nas2000co
تعداد پستها : 1
تشکر همراه با یک خواهش

آقا دست شما درد نکنه بسیار کار ارزنده ای کردید.

اما در این کار ارزنده جای یک توضیح کاربردی کامل و آموزشی خالی است

پیشنهاد میکنم شما این تابع رابایک فایل توضیحی کامل همراه با مثالهای متنوع و قابل اجرا برای تمامی 

تابعهای مرتبط با این موضوع تجهیز نمایید البته به قلم خودتان  و در قالب یک پک آموزشی در سایتتان 

به فروش بگذارید من خودم اولین خریدار و قیمت پیشنهادی من ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان میباشد.

موفق باشی منتظر جواب شما هستم .

جمعه 12 مهر 87 , 2:44 PM

کاربر
m_b_mofidi
تعداد پستها : 2

سلام.اولا اینکه تو نقشه شماتیک بنظر  کریستال نذاشتی و از اسیلاتور داخلی استفاده کردی.آیا اسیلاتورو کالببره کردی چند مگاهرتز.ثانیاْ من کریستال ۱۶ مگ گذاشتم و مقدار حد CTCرو هم۷۶ گذاشتم.بعدم اینکه با اون مقادیری که تو گذاشتی هرچی فکر کردم ۱۰۰ هرتز نشد الانم ماله من فی الواقع هر ۲۰۰/۱ ثانیه میره تو اینتراپت.
بعدش اینکه من وقتی سیستمو پروگرام می کنم(با STK200)وقتی SD کارت روی سوکت هست بعد از پروگرام شدن برنامه کار کرده و فایلو ساخته و نوشته بعدش وقتی کارتو در میآرم و دوباره می ذارم سره جاش و سیستمو ریست می کنم چه نرمافزاری و چه با قطع و وصل برق بوردم برنامه تو همو init کردن میمونه.یعنی بعد از اونکه دستور (send_cmd(CMD0, 0) == 1) فرستاده می شه و میره توsend_cmd حالا میخواد wait_ready() رو چک کنه اینجاست که شرط مخالف0xff برقراره و دیگه برنامه جلو نمیره و خارج میشه و پیغام MMC not init داده میشه.البته بنظرم تقصیره تایمر نیست ؟هست؟

**  آخرین ویرایش در  جمعه 12 مهر 87 - 2:48 PM

جمعه 12 مهر 87 , 6:43 PM

مدیر سایت
behzad
درود و خوش آمد به شما
سیستم با اوسیلاتور داخلی میکرو تنظیم شده روی ۸ مگا کار میکنه. باید از همین مقدار یک دویستم (دویست هرتز) که با کریستال ۱۶ بدست آوردید متوجه دو برابر بودن تایمر میشدید (که البته میتونید با تغییر مقدار رجیسترها سیستم رو برای ۱۶ مگا هم آماده کنید).

يكشنبه 14 مهر 87 , 11:33 AM

کاربر
m_b_mofidi
تعداد پستها : 2

سلام.ممنون ولی اصلاْ اینطور که میگید نیست چون :
crystal frequency=100Hz*divider(128)*(OCR2+1)=1.152MHz

**  آخرین ویرایش در  يكشنبه 14 مهر 87 - 11:38 AM

يكشنبه 14 مهر 87 , 2:38 PM

مدیر سایت
behzad

این رو گفتم که این کد اصلا کار من نیست و من فقط جاهایی که با کدویژن سازگار نبود رو تغییر دادم.آدرس اصلی هم توی تمام فایلها نوشته شده.

به هر حال موضوع زیاد هم مهم نیست که ۱۰۰دقیقا  هرتز باشه.کمی بالا و پایین هم جواب میده.من همین کد رو قبلا کامپایل و استفاده کردم مشکلی هم نبود اما شاید با کلاک داخلی چهار یا دو بوده که الان یادم نیست.
برای ۸ مگاهرتز این تغییرات رو میتونید بدبد تا حدود ۱۰۰ بشه.

OCR2 = 78-1;        // Timer2: 100Hz interval (OC2)
    TCCR2 = 0b00001111;

صفحه : [1]  2  3    

Designer And Programmer : Behzad khazama
Coded With ASP.NET
تمامي حقوق مادي و معنوي مطالب متعلق به اين سايت ميباشد .
هر گونه استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذکر منبع بلامانع ميباشد
.
www.khazama.com
Tel : 051-44641597 - 09363677001 - 09155714862
Support SMS Center: 09363677100