اموزش BOOT در ياهو قسمت اول
 ضمن عرض سلام و تشکر از شما دوست عزيز بمناسبت بازديد از اين بخش سايت بايد قبل از شروع هر کاري ، شما را يا چند اصطلاح در Yahoo آشنا کنم . قبل ار هر چيز و هر توضيحي بايد اين موضوع را متذکر شوم که کارهايي از قبيل Boot و يا چيزهايي شبيه به آن کاملاً از نظر شرکت Yahoo غيرقانوني مي باشد و ممکن است تا چند وقت ديگر کليه اشخاصي که Booter لقب گرفته اند از ليست استفاده کنندگان سرويسهاي Yahoo حذف شوند ، اما با اين حال من به آموزش Boot کردن در اين برنامه و چگونگي حفظ ثبات خود و Bootنشدن يا همان Anti Boot مي پردازم ، اميدوارم که دوستان پيشکسوت به دليل ابتدايي بودن اين مسائل و آموزشها ما را سرزنش نفرمايند زيرا کليه اين مطالب صرفاً به منظور آموزش براي عزيزان مبتدي ما مي باشد و هدف ما فقط يادگيري همگاني است خب ، بيش از اين صحبت نمي کنم و به توضيح در مورد اصطلاحات مي پردازم .

بوت(boot):

بوت کردن در Yahoo Chat و يا Yahoo PM صرفاً به معناي بيروت افتادن از Chat نيست ، بلکه به اين صورت است که حجم پيغامهاي موجود در صفحه Chat و يا صفحه PM زياد مي شود و رد و بدل کردن آن براي نرم افزار Yahoo Messenger و Serverهاي Yahoo تقريباً سخت مي شود و نرم افزار Messenger شما قفل مي کند و شما مجبور به بستن آن مي شويد و بدين صورت است که شما Boot مي شويد و يا ديگران را Boot مي کنيد ...

آموزش Boot در Yahoo Messenger Beta براي شما تازه کارها :

اول قبل از هر کاري به بيان چند مطلب اجتماعي و رواني مي پردازم و پس از اتمام آن به آموزش Boot مي پردازم . اگر مي خواهيد Booter بسيار قوي بشويد حتما اين مطالب را با دقت مطالعه بفرماييد زيرا تجربيات شخصي من در اين زمينه مي باشد : از اين لحظه که مي خواهي Boot کردن افراد ديگر را ياد بگيري بايد بداني که اين امر از نظر شرکت Yahoo غيرقانوني مي باشد ، حالا از اين که بگذريم و اينگونه فرض کنيم که اين امر عادي شده و معمول ، بايد بگويم برخي از افراد اصلا ظرفيت مسائلي چون Bootشدن و يا Hackشدن را ندارند به طرزي که شما آنها را در Chat که يک دنياي کاملا مجازي مي باشد اذيت مي کنيد مثلا با Boot کردن ، اما آنها مي خواهند در دنياي واقعي و اجتماع آنرا تلافي کنند !!! خب ، آيا اين درست است ؟ اگر آن فرد قادر است در اينترنت و Chat با شما مقابله کند وگرنه نبايد اين مسئله را از اين فضا به جاي ديگر انتقال دهد ! درست است که برخي از اين افراد Booter خودشان نيز بي ظرفيت هستند و تا 4 تا Booter پيدا مي کنند به Chat Room مي روند و احساس قدرت مي کنند و هرچه از دهانشان در مي آيد به ملت مي گويند ! اما با در نظر نگرفتن اين عده کم بايد به اين مسدله پي ببريم که Boot کردن و Booter قوي شدن يک ريسک به تمام معنا است !!! حالا اين يک مسئله که ممکن است مقداري شما را نا اميد کند ، اما باز بايد بگويم غصه نخوريد ، شما هم روزي Booter خوبي خواهيد شد ... خب اين مسائل به کنار ، بايد بگويم که از Boot کردن کاري آسانتر در Yahoo Messenger پيدا نمي شود ! فقط بايستي يک Booter خوب که به صورت يک برنامه کم حجم مي باشد را پيدا كنيد.

چگونه Boot کنيم ؟

بسيار آسان و راحت ! در قسمتي که اکثر Booterها دارند و معمولا اين جمله ها ديده مي شود:

Victim,lamer,type ID here,...

در اين قسمت بايد اين جمله يا کلمه را پاک کنيد و ID فرد مورد نظري که مي خواهيد او را Boot کنيد را بنويسيد ، سپس يکي از انواع Bootها را انتخاب کرده و صبر مي کنيد ، مي بينيد که پس از انتخاب کردن آن نوع Boot ، جملات مجهولي درون صفحه PM نوشته مي شود و شخص مورد نظر شما Boot مي شود ! بهمين سادگي که مي بينيد ! اما درون Chat Room ديگر لازم نيست که ID کسي را بدهيد ، فقط يکي از Bootها را انتخاب مي کنيد و آنرا کليک مي کنيد ، اگر Booter شما قوي باشد مي بينيد که Chat Room کاملا Boot مي شود !

اصطلاحات مربوط به Boot

فريز (Freeze/Lagg) :

هنگاميکه پيغامي که براي شما بسيار به سختي مي آيد و حجم آن بسيار زياد است Ram کامپيوتر شما قادر به تحمل آن نيست ، زيرا سرعت فرستادن اين پيغام بسيار بالا ( از طرف شخص Freeze کننده) و سرعت دريافت آن از طرف شما بسيار کم است ، بهمين دليل شما Freeze مي شويد ( يعني يخ مي زنيد ) ، اين امر نيز بوسيله نوشتن يک دستور ساده قابل اجراست و هم چنين برنامه اي هم با نام 1066 Lagg اين کار را با سرعت بيشتري انجام مي دهد .

بمبرها(bomber):

برخي از نرم افزاها که با نام Protocal Bomber و يا PM Bomber شناخته مي شوند و براي بوت کردن در هر نسخه YahooMessenger قابل استفاده مي باشند . کار اين برنامه بدين صورت است که بوسيله يکي از Serverهاي Yahoo و يا بيشتر ، شخص مورد نظر شما را Bomb مي کند و بدين صورت مي باشد که شما Yahoo!ID و Password خود را به آن برنامه مي دهيد و اين برنامه شما را به آن Server متصل مي نمايد و از طريق آن بصورتي که خود Victim متوجه نمي شود که چه کسي در حال Bomb کردن او است ، او را بوت مي کند ...

نمونه ديگري از Bomberها وجود دارد که کار با آنها بسيار ساده تر از Protocal Bomberها مي باشد . نونه اول آنها که با نام Invite Bomber شناخته مي شود ، بدين صورت است که شما ID شخص مورد نظر را وارد مي نماييد و اين برنامه چنانچه شما درون Chat Room باشيد ، با سرعت بسيار بالايي و تا زمانيکه آن را Stop نکنيد براي آن فرد Invite مي فرستد ( او را به Chat Room دعوت مي کند ) ، نمونه ديگر آنها که با نام Voice Bomber شناخته مي شوند بدين صورت است که يک صفحه PM از طرف شما براي شخص مقابل باز مي شود و Voice درون PM با سرعت بالايي باز و بسته مي شود ...

طرز کار Bomberها :

همانطور که قبلا هم گفته شد ، اين نرم افزارها يا اين Bomberها با استفاده از شناساندن ID و Password شما در Yahoo به يکي از Serverهاي فعال Yahoo ، شخص مورد نظر شما را به شکلهاي مختلفي که شما خودتان انتخاب مي کنيد Bomb مي کند . انواع Bombها عبارتند از :

Voice Bomb , Cam Bomb , Send File , Add Friend , Mass PM , Shared File , Cam Decline Bomb , Conference Invitation Bomb , …

چگونه از يک Protocal Bomber استفاده کنيم ؟

براحتي مي توانيد از يکPM Bomber يا Protocal Bomber استفاده کنيد ابتدا شما بايد ID و Password خود در Yahoo را وارد کنيد ( البته لازم به تذکر است که چنانچه شما در Yahoo Messenger مشغول Chat کردن هستيد نمي توانيد با همان ID که در Yahoo Messenger هستيد Bomb کنيد بلکه بايد IDي غير از آنچه که در Yahoo Messenger داريد ، در اين برنامه ها وارد نماييد)

توضيح مختصري در مورد کار اين Bomberها :

تنها مزيت اين بمبرها اين است که سرعت بالايي دارند يعني در Invite Bomber با سرعت بسيار بالا Chat Invitation و در Voice Bomber با سرعت بسيار بالا Voice Invitation فرستاده مي شود . حال بايد بدانيم چگونه ؟ بسيار ساده است . Invite Bomberها فقط يک چمله که بدين صورت مي باشد [ /invite Victim ID ] را مرتباً در صفحه Chat Room مي فرستند و شخص مقابل به دفعات بالايي يه Chat Room ، Invite مي شود . و اما Voice Bomber که به دفعات زيادي درون PM شما با طرف مقابل ، Voice را باز و بسته مي نمايد .

چگونگي استفاده از Bomberها :

پس از دادن ID شخص مورد نظر فقط کافي است دکمه Start يا Go يا Enable را بزنيد و زمانيکه مي خواهيد آن را از کار باز داريد دکمه Stop يا Disable را بزنيد .(لازم بذکر است براي استفاده از Invite Bomber شما بايستي حتماً در يک Chat Room باشيد .) در ضمن Invite Bomber در Confrenceهاي شخصي قابل استفاده نيست .

 

اصطلاحات(Scroll , Lagg , Macro,...):

ممکن است در برنامه هاي Booter با برخي از اصطلاحات بالا برخورد کنيد . زياد نگران نباشيد زيرا اينها در Boot حرفه اي تاثيري ندارند و هم چنين ما در اينجا به توضيح تک تک آنها خواهيم پرداخت :

براحتي مي توانم بگويم که اين بخشها که در اکثر Booterها وجود دارد فقط براي سرگرمي است و جنبه Error ندارد ، پس چرا وقت خودمان را براي استفاده از آنها تلف کنيم ، البته برخي از Lagg ها بدليل حجم زياد و مخصوصا سرعت بالا در بعضي Chatها براي Boot کردن بد نيست اما من استفاده نکردن از اين بخش را بيشتر ترجيح مي دهم !

توضيحي در مورد Scroll و Scrollerها :

اکثر Booterها ، يک بخش با نام Scroller را به خود اختصاص دادند که کار آن فقط Copy کردن يک جمله و فرستادن آن به Chat Room مي باشد . معني اين کلمه طومار مي باشد و کار آن نيز ماننيد معني اش مي باشد ، چنانچه يک جمله خاص که در خود برنامه موجود مي باشد و يا جمله دلخواه شما را براي دفعات زياد و تا زمانيکه آنرا Stop نکنيد به Chat Room مي فرستد :

FazerX - Custom Scroller

فقط بايد جمله مورد نظر خود را در قسمتي که خود برنامه مشخص شده بنويسيد و دکمه On را بزنيد و سپس براي از کار بازداشتن آن دکمه Off را بزنيد . يهمين سادگي !!!

توضيحي در مورد Lagg و Laggerها :

معني اين کلمه کند شدن ، کند رفتن و پايين آمدن سرعت است ، اين برنامه ها بدليل اينکه مقدار زيادي شکل Smileys با هم و به دفعات زياد به صفحه Chat Room مي فرستد و چو نجم پيغام را بالا مي برند سرعت فرستادن آن کم مي شود و ممکن است اگر کامپيوتر شما Ram کمي داشته باشد ، سيستم Windows شما هنگ کند .

Macro چبست ؟

برخي از برنامه هاي Booter يک بخش به اين نام دارند . اما به هيچ دردي نمي خورد !!! يعني فقط يک شکل را براي شما نقاشي مي کند و براي سرگرمي چير خوبي است .

ادامه دارد...